Tango buraczmęte i dymanie przez “rząd równonogów”.

Kiedy wydaje mi się, że widziałem już wiele, to życie mnie uczy pokory. Zdarza mi się bowiem czasem zetknąć z pozaziemską inteligencją. Nie jest to wprawdzie jeszcze przypadek porwania przez obcych, ale czuje się jednakowo zgwałcony, do tego przez uszy i w oczy.
Jednym zdaniem, chcąc przy tym uszanować Karola Lineusza, czuje się zdymany (w rzeczony kukieł?) przez przedstawiciela “rzędu równonogów”…

Osoby dramatu:

  • Zbigniew Stonoga (dalej jako ZS) to pomiatający policją i urzędasami obywatel, wojownik z Youtube’a, a jednocześnie właściciel autokomisu o aparycji cinkciarza a barwie głosu i stylu retorycznym żula szczającego w bramie o 2.00 nad ranem (nic nie mam do przedstawicieli tej klasy społecznej, poza obrzydzeniem spowodowanym zapachem zwiędłej, wczorajszej uryny).
  • Aleksander Kwaśniewski (w tekscie poniżej jako AK), funkcjonalny alkoholik o nieco głupawym uśmiechu, który przy odrobinie szczęścia, przychylnej prasie i kilku wysiłkach ze strony żony-kukły Jolanty sprawował urząd Prezydenta RP w latach 1995-2005.
  • Jan Paweł II (JP2), papież w latach 1978-2005, poeta i poliglota, a także aktor, dramaturg i pedagog oraz filozof historii (plus kilka innych hobby równie produktywnych w roli suwerena watykańskiego i głowy Kościoła). Ochoczo całujący zarówno Koran jak i żydowską Torę. Koncelebrujący Msze Święte wraz z Maoryskami topless. Organizator i kaowiec użyczający kościoła w Asyżu (1986) na modlitwy o pokój wspólnie z Dalajlamą i kilkoma szamanami, którzy przywieźli niezbędne do tego “nabożeństwa”, tj. modlitwy o pokój dzidy. W Polsce znany głównie tzw. “obalenia komuny” (wspólnie z CIA?) oraz sztywnego stanowiska w sprawie zakładania na członek kondoma (tj. że katolicy mają nie zakładać). Mniejszą, choć z perspektywy czasu bardziej trwałą, część jego dziedzictwa stanowi promocja w Polsce umiejętności pływania – “wypłyń na głębię”.

Relacje postaci:

  • AK zakończył karierę prezydenta w roku śmierci JP2, wcześniej JP2 woził AK swoim papamobile a ten się uśmiechał jak Szwejk, wyglądający z pociągu cysorza.
  • JP2 znal AK słabo a ZS wcale,
  • ZS za czasów apogeum kariery AK byl cwaniakiem do wynajęcia, takim od zbierania długów i innych macherek. Z jakiegoś powodu obecnie powiesił nad sobą portret JP2 i na jego tle przeklina na YouTube.
  • “kukieł” to używany przez ZS alias, zastępnik słowa “odbyt”

Po tym wstępie reszta nie wymaga komentarza. No to jadymy…

pozdrawia Genzyp Prążek

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s